VII eesti hobuste päeva suurimad staarid olid lapsed ja muidugi eesti hobused. Carl Robert Jakobsoni Talumuusemi, Vändra Ratsaspordiklubi ja Eesti Hobusekasvatajate Seltsi koostöös korraldatud päeval toimus üle poolesaja stardi eesti hobustega lastele pakkus rõõmu kepphobustega võistlemine.

Päeva avasid koolisõitjad, esimeste alade edukaimad paarid olid Kati Raidma Teelega (isa Tukker 703 E) ning Tiia Gorbatšuk eesti hobusega Reeda (isa Remark 858 E). Parimat nelja ja viie aastast eesti hobust auhindas EHS eriauhinnaga, need kuuluvad 5- aastastele hobustele Riio (isa Ralf 824 E) ja Reeda, nelja aastastest hobustest tegi parima sõidu Rikkur (isa Rüütel 838 E).

Päeva avati Linnutaja muusikaga, taluhoovil meenutati C.R.Jakobsoni ja tema eesti hobuse hoidmise õpetust. Linnutaja ja eesti hobustega paaris koolisõiduesinemine oli see emotsioon, mis köitis üheks kõik kohalolijad. Tiia Gorbatšuk Visuga ning Kati Raidma Riioga näitasid, kuivõrd ühte jalga võivad kaks eesti hobust esinemisel astuda, kenad hobused ja kena esitus!

Tansu jätkasid rahvatantsijad Torist.Päeva teisel poolel selgusid paremad tulemused takistussõitudes ja tünnisõidus.

Edu saatis võistlejaid Janely Saart ja Birgit Adlerit, Janely saavutas hobustega Vapper ning Viiru kahe ala  võidu ning Birgit Adler leppis kahekordselt hõbemedaliga koos Tukitiga. Auhinnalistele kohtadele 60 cm takistussõidus tulid veel Kati Raidma Teelel, Andreas Pernits Trikil, Kertu Vellemäe Taraneel ja Kati Raidma Riiol. 80 cm taksitussõidus auhinnati viite paremat, lisaks eelpool toodud kahele paremale said auhinnatud veel Janely Saar Vapperiga, Carmen Melts hobusel Vip ja Karmen Kasemets hobusega Ramona Kolgaküla Tallist. Tünnisõidus näidati osavat sõitu ja parimat paindumist ümber tünnide- kiireimad paarid rajal olid Janely Saar-Vapper, Birgit Adler-Retro ja Karmen Kasemets ning Ramona.

Hüppevõimsuses sel aastal kõrguseid ei vallutatud, kohti hakati jagama juba 105 cm kõrgusel. Võits Riin Kurrikoff täkul Trikk, teine Birgit Adler Tukitiga ning kolmas Anette Eyland Tohtri Erroriga, auhinnalistel kohtadel veel Carmen Melts Vip ning Helerin Tihane ja Rahvael. Täiendavalt tegi etteaste 125 cm takistuse ületamisega Riin Kurrikoff Trikiga. Päeva parima eesti tõugu täku tiitel kuulus täkule  Trikk 875 E, täku isa on Trevor 739 E, kes  tegi samuti sellel võistlusel puhta sõidu 60 cm takistussõidus. Triki aretaja ja omanik on Ene Kurrikoff.Põnevaim ala aga takistussõitudes oli laste kepphobuste võistlus, starditi kuni viie  aastaste ja siis vanemate laste sõidus ning nendel aladel võitsid kõik- lapsed, lapsevanemad ja ka korraldajatele puhas rõõm!

Võistlusväljaku päeva sidus lauluga ühte Inga Mear. Kohtunike töö sujus Milja Ardla, Margit Asu ja platsimeeskonnal Robert Udalovi abil. Suur-suur tänu Kurgja rahvale ja Vändra Ratsaspordiklubi meeskonnale eesotsas Maila Kukega! Tore päev eesti hobustega ja – kohtumiseni 2018.aastal juba VIII eesti hobuste päeval!

Võistluste protokoll