15. oktoobril toimus Viljandimaal, Uue-Kundru talus juba kolmandat korda ratsa-ja rakendiorienteerumine. Võistlus toimus kolmes arvestuses- rakendiorienteerumine,
ratsaorienteerumise väike rada (10 km) ja ratsaorienteerumise suur rada (20 km). Võistlus toimus Tõrreküla ja Kiini küla imekaunil maastikul. Seekordne osavõtjate arv oli suurim- kokku osales rakendite arvestuses 4 meeskonda, väikesel rajal 8 võistluspaari ja isegi üks kolmik ning suurel rajal 11 paari. Kuna Uue-Kundru talus kasvatatakse just eesti tõugu hobuseid, on eriti hea meel eesti hobuste rohke ja eduka osalemise üle, neid oli kohal kokku 12.

Rakendite arvestuses saavutasid esimese koha Pille-Riin ja Priit Reinaus eesti tõugu hobusega Radar. Teine koht kuulus Renee Razumovile ja Laura Klemmerile eesti raskeveo täkuga Ekstor. Kolmandaks tulid Vello ja Tanel Tamm friisi tõugu mära Marleeniga ning neljandaks Rael Säkk ja Kersti Lohu eesti tõugu mära Raja Teelega.

Ratsaorienteerumise väikesel rajal olid parimad Meeli Muru ja ristandhobune Leedi ning Carmen Õige ja eesti sporthobune Nümfoona. Teise koha väärilise aja kappasid välja raskeveo hobustel Häidseq ja Ellavhõppõ ratsutanud Sigrid Sild ja Uku-Andreas Reigo. Kolmanda koha said Katri Johanna Lahi prantsuse ratsahobusel Orphee de Mazure koos paarilisega Hedvika Murd eesti sporthobusel Breezer.

Suurel rajal võidutsesid Riin Kurrikoff ja Anette Eylandt eesti tõugu täkkudel Trikk ning Romero. Teiseks tulid Kristin Juurik eesti sporthobusel Riviera Lunette ja Priit Perna tori hobusel Hermela, kolmandaks aga raskeveo hobustel Kena ja Kairi ratsutanud Tuuli Sammelselg ning Meelis Mandre.

Ilmataat oli võistluse korraldajaid ja osalejaid õnnistanud suurepärase päikesepaistelise päevaga, mis andis kindlasti indu juurde kõigile osalejatele. Võistluspäev oli hästi korraldatud, tänud selle eest Uue-Kundru pererahvale ja peakohtunik Ene Maatenile. Jääme lootma, et seekordne orienteerumisvõistlus ei jää viimaseks.

Tekst Rael Säkk

Fotod Andreas Pernits

Fotosid Kaja Sarrapikult : https://drive.google.com/drive/folders/0B7K5E4Y7vHT5NlNaZm96RVJmdDg