Rakendi Karikasarja II etapp

Olustvere 9-10.07. 2022

Sellel nädalavahetusel toimusid Olustveres Eesti Meistrivõistlused Rakendispordis ja Rakendi Karikasarja II etapp. Koolisõit+ kombineeritud maraton oli selle etapi Klass 5, mis on karikasarja arvestuses Klass 2, mille omakorda on ka EHS aluseks võtnud autasustada parimaid eesti ja tori tõugu hobuseid.

Selles klassis osales 4 võistluspaari.

Esimese koha EHS arvestuses ja ühtlasi Karikasarja etapi võidu teenisid välja eesti tõugu hobune Raffaello ja kutsar Kati Raidma. Teisele kohale vurasid Hõde ja Eve Haggi. Hoolimata teisest kohast Karikasarja arvestuses oli Hõde selle võistluse parim tori tõugu hobune. Kolmas ja neljas koht kuulusid jällegi eesti tõugu hobustele. Hanna Treikelder sõitis Everiga ilusa skeemi ja EHS arvestuses igati tubli teine koht. Neljandale kohale ent EHS arvestuses pjedestaalile tulid Retoor ning tema õnnelik omanik Key Kunman. Kokkuvõtteks võib öelda, et see võistlus oli eesti ja tori tõugu hobustele väga edukas. Kõrget taset näitab ka asjaolu, et kõik võistlejad läbisid takistused kombineeritud maratonis veatult. Kati ja Raffaello olid ainukesed kes mahtusid ka normiaega.

Kogu seda üritust ei ole võimalik teha ilma groomi ja treenerita. Täname kõikide eesti tõugu hobuste kutsarite treenerit Riina Rõad tema suure panuse eest sellesse tõugu ja sportlastesse. Jõudu ja jaksu groomidele kelleks seekord olid Age Põldaru, Mati Särev ja Priit Reinaus. EHS annab üle rosetid ja auhinnad kõikidele võitjatele. Sponsor Haage poolt saavad kõik klaaspudelitega kasti looduslikku mineraalvett. Palju õnne!